המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

מהו אילוף כלבים

 

אילוף כלבים זהו עולם שלם המורכב מחינוך, אימון ואילוף של הכלב. בואו נבין יחד מה זה אומר כל דבר…

חינוך כלבים

מטרת חינוך כלבים הינה להבהיר כיצד הכלב יתנהל במחיצתנו בכדי שנוכל לחיות יחדיו ללא כעס, תסכול או חשש. אנו מלמדים את הכלב מה מותר ומה אסור. 
במסגרת חינוך כלבים, אתם בעלי הכלב, קובעים עבורו ועבורכם את "חוקי הבית" המשתנים מאחד לשני.
 
לשפת הגוף שלנו ולטונים של הדיבור יש משקל מכריע בחינוך כלב ים נכון ועל כן רצוי להימנע מכעס, צעקות או תוקפנות כלשהי בחינוך הכלב.
 
הכוונה במושג חינוך כלבים הינה ללמד את הכלב אופן התנהגות והתנהלות שהוא נכון, למשל: עשיית צרכים מחוץ לבית, מניעת הרס חפצים, מניעת כל סממן של תוקפנות מצד הכלב, הליכה נכונה בטיולים. לחנך את הכלב שיהיה נטול בעיות התנהגות כלשהן כגון חפירות בגינה, חרדות נטישה וכדומה.
 

 

אילוף כלבים

לעומת חינוך כלבים , אילוף כלבים פירושו הקניית משמעת לכלב כל אחד עפ"י הרגשתו ודרך חייו. אילוף כלבים  נועד ללמד את הכלבים פקודות כמו "בוא", "שב", "הישאר" וכדומה. זוהי למעשה היכולת שלנו כבני אדם לתקשר עם הכלב, להבינו ולוודא שהוא אכן מבין אותנו אנו יוצרים שפה משותפת, ומכשירים את הכלב ליעדים שאנו מציבים לו ולנו.

כלומר ב- אילוף כלבים אנו מבהירים לכלבים מהי ההתנהגות המצופה מהם. מה נדרש ב אילוף כלבים ?

  • שיתוף פעולה - של בעלי הכלב בינם לבין עצמם וגם שיתוף פעולה מול הכלב. בעלי הכלב צריכים ליטול חלק אקטיבי בחינוך הכלב, בכדי שהכלב יקשיב לכולם באותה המידה.

 

  • התמדה ועיקביות לאורך כל הדרך  כדי שהכלב יפנים את ההתנהגות הרצויה ממנו, ועל ידי כך ישפר את רמת התקשורת שבינו לבין בעליו.

 

  • דעה אחידה לכל מי שמגדל את הכלב, שאם לא כן, המסר לכלב לא יהיה אחיד והכלב לא יידע מה מצופה ממנו ואז לא יידע איך לנהוג.

 

  • סבלנות מרובה - כי ככל שמדובר בחיה לא תמיד הכלב מבין אותנו כמו שאנו רוצים ועל כן צריך להיעזר בסבלנות.

אילוף כלבים עם הכלבה קסם