המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

חינוך גורים ואילוף

חינוך גורים

  • חשוב מאוד להרגיל את הגור להתנהלות הביתית החל מרגע הגיעו לבתינו.
  • קבעו מה מותר ומה לא. אומנם הכלב עדיין גור אך תוך מס' שבועות יהיה לבוגר. זכרו כי להחלטתכם זו יש משקל גם בעתיד שכן כלב שיתרגל לא לעשות משהו מסוים גם לא יעשה אותו בעתיד מתוך הרגל.
  • שתפו את כל בני הבית בהחלטות על מנת שכולם יפעלו לפיהן, אם לא תחזיקו בדעה אחת וכל אחד יעשה מה שהוא מוצא לנכון, המסר שיועבר לכלביכם יהיה מסר כפול והוא לא יבין מהי הדרך הנכונה להתנהל בבית.

 

ההרגלים אותם ירכוש הגור יתוו עבורו את הדרך המהירה ביותר להתאקלם בבית וכן להבין מה מותר בבית ומה אסור. כמו כן הוא לא יאמץ הרגלים לא נכונים שאח"כ יהיה קשה לנתקו מהם.

 

אילוף גור הכלבים

 

ניתן להתחיל באילוף גור שהוא כבן 10 שבועות (חודשיים וחצי).

רבים שואלים האם כבר להתחיל באילוף או להמתין לגיל בוגר יותר.

התשובה פשוטה – אם מתחילים מוקדם, אפשר להוביל את הגור באופן הרצוי וללמדו איך מתנהלים בחי היומיום, זוהי גם התקשורת שלנו איתו ועל כן מוטב ללמדו מוקדם ככל שניתן מהם הדברים שאנו מאפשרים לו ומה לא..

לעומת זאת אם מתחילים לאלף את הגור בגיל בוגר, אזי הוא כבר לימד את עצמו את ההתנהגות שלו וכעת יש צורך לתקנה. במצב כזה משקיעים יותר זמן באילוף שכן הכלב כבר סיגל לעצמו התנהגות מסוימת שאולי לא עולה בקנה אחד עם מה שאנו רוצים שינהג.

בגיל צעיר מתחילים באימון ולימוד בכל הנוגע לחינוך לעשיית צרכים מחוץ לבית וכן בהקניית הרגלים של הפקודות "שב", "הישאר", "למקום" וכדומה, מלמדים אותו ללכת עם קולר ורצועה, מלמדים על האכלה נכונה כזו שניתן יהיה בעתיד להכניס לקערתו יד תוך כדי האכילה ללא הפגנת התנגדות כלשהי מצידו.

מפגשים יכולים להתקיים אחת לשבועיים משום שבגיל מוקדם כל-כך אין מה למהר.