המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

ילדים וכלבים

 

הילה אליאב מתארחת בתוכנית הטלוויזיה "יש לי שאלה"

 

ילדים וכלבים במסגרת המשפחתית

אין אושר גדול מזה של ילד שהצליח לשכנע את הוריו להביא כלב הביתה.

הילד יכול לבחור להיות חבר של הכלב שגם אומר לו מה מותר ומה אסור ולמעשה "מפעיל" את הכלב. ככזה על הילד חלה אחריות ודאגה לשלומו של הכלב ולטיפול השוטף שלו.

מומלץ לשלב את הילד בכל הנוגע לטיפול בכלבו למשל להאכילו, להוציאו לטיולים או לסרקו ולקחת אותו עם ההורה לטיפול אצל הווטרינר, הכל תלוי כמובן בגילו של הילד ובמידת נכונותו לשתף פעולה.

מקומו של הכלב בלהקה המשפחתית

כדי להבין את הדינמיקה שבין ילדים וכלבים צריך לדעת מעט על ההיסטוריה של הכלב. המשפחה מהווה עבור הכלב "להקה" שהמבנה שלה מקורו בכלב הקדום שהיה זאב. בראש הלהקה היה הזאב הזכר "האלפא" לצידו הנקבה ולאחריהם כל השגר (האחים והאחיות). במסגרת "הלהקה המשפחתית", אב הבית הוא לרוב "מנהיג העל" עבור הכלב, שלרוב יקשיב לו יותר מלאחרים.

ישנם מקרים בהם לא ברור מהו מעמדו של הכלב במבנה המשפחתי או לחילופין הכלב מנסה להתחרות על מיקומו בלהקה ועושה דברים שונים כדי להתקרב למנהיגים (ההורים).

לדוגמא הכלב נושך נשיכות קטנות את הילדים או קופץ / דוחף אותם, חוטף להם אוכל מהיד, עולה עליהם (פיזית) וכדומה.

לאור זאת, ישנה חשיבות מכרעת לכך שמי שמגדל כלב יבין שהוא וכל בני ביתו קודמים לכלב. כמו כן חשוב להעביר את המסר הזה לכלב.

מאלף כלבים מקצועי יידע לומר לכם ולהראות לכם כיצד עובדת הדינמיקה הזו במשפחותיכם. המאלף כלבים צריך להגיע אליכם הביתה ולראות כיצד אתם מתנהלים עם כלביכם. בנוסף עליו לקבל את כל האינפורמציה בהקשר לכלב.