המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

כללי זהירות ילדים וכלבים

ילדים וכלבים נשמע מקסים אבל אם לא נלמד את הילדים כיצד לנהוג בכלבים עלול להיות לנו אסון. יש לזכור כי ילדים לעיתים אינם סמכותיים כמו המבוגרים וכן חלקם מגלים אושר גדול ממשיכת שיער קולר או סתם הצקה. זאת ועוד הסיבות שמובילות את מערכת היחסים שבין ילדים וכלבים לאזורים בהם מטשטש הגבול מה מותר ומה אסור.

ילדים וכלבים זרים 

הכלל הוא שאין להתקרב לכלב זר במיוחד אם הכלב ללא בעליו ולו רק משום שהוא עלול לנשוך את המתקרב אליו (ויש לכך המון סיבות).  אם לכלב הזר יש בעלים – חובה לשאול אותם האם מותר ללטפו, משום שלא כל הכלבים אוהבים שמישהו זר ייגע בהם ולא כל הכלבים אוהבים ילדים.

ילדים וכלבים שלהם

יש לבדוק את הלך רוחם של הכלבים שכן לילדים יש נטיה לקפוץ ולהפתיע את הכלב במיוחד אם הכלב ישן. אם אנו מלטפים את הכלב, רצוי ללטף את הכלב עם כף היד פתוחה כלפי מעלה או הצידה (בדומה ללחיצת יד) וזאת בעדינות תוך קריאת שמו של הכלב ואמירה "כלב טוב" בטון נעים וידידותי.

מה לא כדאי לעשות?

בענייני ילדים וכלבים יש לתת את הדעת אפילו לחיבוק. למשל אם הילד מחבק את הכלב בהדיקות מרובה; אם הילד מושך בזנבו של הכלב; תופס את רגליו; אם הילד רץ סביב הכלב במהירות שמלחיצה את הכלב מאוד; אם הילד קופץ על כלב ישן או מעירו בצעקות; מתקרב לכלב שאוכל מבלי לברר קודם אם זה בסדר; אם הילד מתעסק עם האוכל שלו. כל אלו ואחרים אלו פעולות שעלולות לגרום לכלב להתנהגות שאנו לא מכירים.