המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

בעיית התנהגות - הכלב עושה צרכים בבית

הסיבות העיקריות לתופעת בעיות התנהגות אלו:

הכלב הוא גור שאינו יכול להחזיק את צרכיו

הכלב הוא בוגר שכעס והחליט "לנקום"

הכלב רצה לסמן את השטח בריח שלו

הכלב התרגש ממשהו

יש בבית יותר מחיה אחת

יש לכלב בעיה בריאותית


 

מה לעשות כשיש בעיית התנהגות כזו?

ראשית נסו להבין מהו המקור לעשיית צרכיו של הכלב, זאת בכדי לדעת באילו מהשיטות יש לנקוט על מנת לפתור את הבעיה.

בשלב ראשון, יש לתת את הדעת לשאלות כגון : כמה פעמים ביום הכלב עושה צרכים בבית, האם הכלב עושה צרכים בבית במקום קבוע? או בכל פינה? מהי התדירות שהכלב יוצא לטיולים וכדומה.

בשלב הבא יש להתייעץ עם מאלף כלבים באופן ספציפי לבית שלכם בנוגע למיקום נכון של הכלב בבית, איפה הכלב ישהה בזמן שאינכם נמצאים (האם הוא מוגבל בתנועותיו או שהוא משוחרר בבית) וכן לגבי כמות אוכל ומספר האכלות ביום וכן זמני יציאות לטיולים ופרקי הזמן של כל טיול.

נשמע מסובך? לעיתים הפיתרון נעוץ בצורך לתחום את הכלב במקום קטן מעין פינה המזכירה לו את מקומות המסתור בהם ישנו כלבים בטבע (מרבית הכלבים אינם  עושים צרכים במקום קטן המזוהה כשלהם) וכן לבנות תוכנית מפורטת של זמני טיולים והאכלה.

זכרו כי לוקח זמן לשנות הרגלים של כלב במיוחד כשמדובר בחינוך לצרכים. אין לנו שפה ורבלית משותפת עם הכלבים ולכן אין ביכולתנו לבקש מהם לעשות את צרכיהם מחוץ לבית. הדרך היחידה היא ליצור תנאים מספקים עבורם ולעודד אותם על התנהגות ראויה קחו לדרך הרבה סבלנות, זה לוקח זמן אבל משתלם, בהצלחה !!