המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

חיסונים

להלן החיסונים הנדרשים החל מימיו הראשונים של הגור:

 

1.  חיסון משושה

מתחילים בנתינת החיסון מגיל חודש וחצי, אחת לחודש במשך שלושה חודשים ובהמשך פעם בשנה. בגיל מבוגר של 10 שנים ניתן להוריד את תדירות החיסון לאחת לשנתיים (החיסון המשושה מכיל תרכיבים נגד המחלות פרוו, כלבלבת, פרה-אינפלואנזה, הפטיטיס ולפטוספירה).

 


 

2.  חיסון נגד כלבת

על פי החוק, כל גור מגיל 3 חודשים וחצי מחויב בחיסון כלבת. יש לחזור על החיסון אחת לשנה במשך כל חיי הכלב. חיסון הכלבת חסר תופעות לוואי. ניתן לחסן אצל הווטרינר או במחלקה המתאימה בעירייה (זול יותר).

 


 

3.  חיסון נגד תולעת הפארק

מחסנים את הכלב מידי 3 חודשים החל מגיל 5-4 חודשים. ההדבקה במחלה מתרחשת בעקבות אכילה של חיפושיות זבל שנגועות במחלה. ישנם גזעים שמועדים יותר למחלה מדובר בכל אלו בעלי הנטייה לאכול כל דבר מחוץ לבית. מדובר בטיפול מונע. כיוון שזמן הנדידה של התולעים הוא כמה שבועות, חשוב שכל בעל כלב יחסן את כלבו נגד תולעת הפארק מדי שלושה חודשים.

 

חשוב לדעת שגזעי קולי ומעורבים עם קולי רגישים לדורמקין (החומר שבחיסון), ולכן אסור לחסן אותם בחיסון הנ"ל, אלא יש ללמדם ע"י חינוך נכון, שלא לאכול כל דבר שהם רואים/מריחים.


 

4.  חיסון נגד שעלת המכלאות

מחלה שכיחה בקרב מקומות בהם יש ריבוי כלבים כגון פנסיונים או כלביות. המחלה עלולה לגרום לשיעול ניכר ובמקרה קשה יותר – דלקת ריאות. החיסון ניתן בצורת נוזל לתוך האף ועלול לגרום בעצמו למחלה קלה דמוית שעלת. לכן אין המלצה גורפת לחסן נגד שעלת המכלאות אלא במקרים שבהם יש כוונה לשכן את הכלב בפנסיון.

אחרי שהגור מתבגר, החיסונים הולכים ופוחתים ונשארים החיסונים הקבועים כמו כלבת אחת לשנה, תילוע ותולעת הפארק