המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

איך להתנהג עם הכלב החדש

להלן מספר עצות שימושיות כיצד להתנהג עם הכלב החדש:

 

  1. הכינו את כל הדברים מראש על מנת שלא תהיו בלחץ. למשל: הכינו רצועה מתאימה כדי שתוכלו להוציא את הכלב לטיול שאם לא כן, הוא עלול לעשות את צרכיו בבית. הכינו לו אוכל לכלבים אחרת הוא יתרגל לאוכל של בני אדם ויסרב בכל תוקף לאכול את האוכל שלו.

 

  1. קבעו מהו המיקום המתאים עבור הכלב בה תניחו את מיטתו. המיקום צרייך להיות במרכז הבית צמוד לקיר (רצוי פינה), במקום שבחרתם עבור הכלב שימו את מיטתו + קערת מים ואוכל ומשחקים. כלב חייב מקום קבוע כלשהו בבית (אפשר שיהיה לו יותר ממקום אחד בבית), פזרו על מיטתו  2-3 משחקים או עצמות על מנת שיעלה על המיטה וילמד לזהות אותה כשייכת לו.

 

  1. הרגילו את כלביכם כבר מההתחלה ל"חוקי הבית" – למשל אם אסור לו לעלות לקומה השנייה, או אסור לו לעלות על המיטות / הספות, הקנו לו הרגלי אכילה וטיולים בחוץ, אם מותר לו לנבוח כמה שהוא רוצה וכדומה.

 

  1. תנו לו זמן רב להסתגל, לא בטוח שאתם יודעים מה עבר עליו עד כה ויתכן והוא זקוק לזמן מה על מנת לבחון את בני הבית, את הצלילים והריחות ואת הנפשות הפועלות. יחד עם זאת זכרו כי הרגלי חינוך נכונים לכלב ניתן להקנות באופן מיידי. לא לרחם עליו ולומר שרק עד שיסתגל מותר לו לעלות על הספה, אלא מלכתחילה להראות לו מה מותר ואסור.