המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

מה לעשות כשהכלב אובד

החבר שלכם על ארבע הלך לאיבוד או אפילו ברח?

אל תכנסו לפאניקה אך פעלו במהירות (השעות הראשונות קריטיות) לפי ההמלצות הבאות:


 

חפשו את הכלב פיזית

ראשית חפשו במקום האחרון בו הכלב נראה או ממנו הוא נעלם / ברח. אח"כ הרחיבו את מקומות החיפוש למקומות בהם הוא יכול  / אוהב להימצא, למשל ליד כלבים אחרים, ליד פחי זבל, ליד כלבה נקבה מיוחמת (רלוונטי בעיקר רק לזכרים לא מסורסים). תוך כדי החיפוש השתמשו בשריקה או קריאה המוכרת לכלביכם ואל תהססו לפנות לאנשים ברחוב, במיוחד אלו שהם בעלי כלבים. אם אתם פונים לאנשים כדאי שתיהיו עם תמונה מעודכנת של הכלב.


 

הכינו מודעות "הלך לאיבוד"

 

מדובר במודעות באינטרננט ובמודעות להדבקה על שלטים מחוץ לבית. רצוי לרשום בראש הדף "אבד", המודעה צריכה לכלול את פרטי הכלב ותמונתו. ישנה חשיבות מכרעת לתמונה של הכלב משום שמרבית האנשים לא מבינים בגזעים ולא יתעמקו לנסות להבין איך הכלב נראה, כמו גם הזיכרון החזותי לעיתים גובר על כל דבר ומי שראה את הכלב בתמונה יידע טוב יותר לזהות אותו כשיראה אותו במציאות. תמונה תמיד מושכת תשומת לב ושווה מאלף מילים…

בנוסף לכל אלו רשמו את פרטיכם ודאגו להיות זמינים וכן תלו את המודעות בסביבה בה נעלם הכלב ובמקומות בולטים ונגישים.


 

בררו בעירייה

יתכן והכלב שלכם נלכד ע"י לוכד כלבים מטעם העירייה והוא נמצא כרגע במכלאה העירונית מחכה לכם שתוציאוהו (אז תצטרכו לשלם קנס בגין שוטטות הכלב + שהות במכלאה). מומלץ ביותר לגשת לעירייה או למכלאה העירונית כדי לחפשו שם.


 

בקרו במרפאות וטרינריות

במרפאות מתנקז מידע רב שיכול לסייע לכם, כמו גם אם מישהו מצא את כלביכם, יכול והוא ייקח את הכלב לווטרינר על מנת שיבדקו עפ"י השבב למי הכלב שייך.


 

שאלו בחנויות לכלבים ובקשו לתלות מודעה

 


 

פנו לעמותות, אגודות, הסגרים, כלביות

 

שילחו אליהם תמונה או מודעה על כלביכם (בכמה מקומות ניתן להסתייע בפקס), אך לא לוותר ולהגיע גם פיזית עדיף בימי אימוץ. בהסגרים צריך לבדוק בין התאים (כלב בהסגר חייב להישאר 10 ימים ועל כן רצוי לבדוק מידי כמה ימים). במקרה של כלביות רצוי לברר עם מי מהלוכדים העירייה עובדת ולשאול גם אותם.


 

במקרים שיש אמצעים כספיים ניתן:

להפיץ מודעה בעיתון, לשכפל פליירים או להבטיח פרס כספי למוצא.

ניתן גם לשכור בלש פרטי – מדובר על מישהו המתמחה באיתור בעלי חיים אבודים. בדקו עמו כמה יעלה לכם להיעזר בשירותיו.


 

מצאתם את הכלב? מזל טוב, אנא וודאו כי האירוע לא יקרה שנית

אם מדובר בכלב ברחן חיסמו בפניו אפשרויות גישה מחוץ לחצר, אם הכלב משתחרר מהרצועה – הדקו אותה, אם הכלב הינו זכר לא מסורס אשר רץ אחרי נקבות מיוחמות – אולי כדאי לשקול לסרס אותו? אם שחררתם אותו בגינת הכלבים והוא אינו בא אליכם למרות שאתם קוראים לו – פנו למאלף כלבים שילמד אתכם איך לתרגל איתו את הפקודה "אלי".