המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

המפגש בין כלב לחתול

במהלך המפגש אין "להכריח" את הכלב או את החתול להתקרב אחד לשני, רצוי שלא נתערב שכן אנו מכניסים הרבה מתח למפגש כזה.

מומלץ שבמפגש הראשון החתול יכיר מעט את הבית ואת דרכי המילוט, וכן שהכלב יהא עם קולר ורצועה.

את הרצועה של הכלב אין צורך להחזיק (אלא אם רוצים להשיג שליטה מלאה בכלב). אפשר להניח את הרצועה על הריצפה, היא נועדה כדי לשמור על ביטחון. עשיית שימוש ברצועה תהא רק אם הכלב לא מתנהג כשורה. במקרה שכזה, הרצועה תשמש אתכם בכדי למשוך את הכלב ממקום האירוע או כ"תיקון" לכלב כלומר, משיכה שמטרתה לתקן את התנהגותו של הכלב ולאחריה הרפיית הרצועה באופן מוחלט.


במהלך המפגש עצמו, עלינו להגיב במהירות על כל התנהגות של תוקפנות מצד הכלב הכוללת בין היתר חשיפת שיניים, נהמות וכדומה. תגובתנו תהא ע"י "תיקון" הכלב כלומר משיכה חזקה ברצועה המבהירה לו שכרגע התנהגותו אינה נאותה.

התנהגות של אדישות מצד הכלב תזכה אותו בחיזוק חיובי כגון ליטוף, מילה משבחת, משחק. ניתן גם להיעזר בסוג של אוכל כצ'ופר, אך בעניין זה יש לנקוט בזהירות שכן לא תמיד אוכל במעמד הזה, תעשה טוב לצדדים, יתכן ונגרר לסיטואציה של תקיפה בגין אוכל.

במקרה של נהמות מצד החתול, אין להיבהל. יתכן והחתול נוהם ואפילו "מרים יד", אך כל עוד הוא אינו שולף את ציפורניו, אין להתערב.


אם החתול או הכלב במצוקה, דאגו להם והפסיקו את המפגש באופן  מסודר. קחו את הכלב למקום אחר, מרוחק יותר עם חוצץ המפריד ביניהם (עדיף שיהיו בחדרים נפרדים על מנת שלא יראו ויריחו אחד את השני).

במידה ונאלצתם להפסיק את המפגש, השתדלו לסיימו כמה שיותר באופן חיובי על מנת שהזיכרון של סיום המפגש לא יהיה שלילי