המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

סוגי טיפולים אלטרנטיבים

 

ויטמינים ותוספי מזון
רפואה טבעית מתחילה בתזונה נכונה ועל כן מתן מולטי-ויטמינים ותוספי תזונה, הם הדרכים האלטרנטיביות השכיחות ביותר והן ניתנות דרך הפה. יש וטרינרים הממליצים על שימוש קבוע בתוספי מזון לצורך מניעה, חיזוק הגוף ותפקוד שוטף של כל המערכות או לחילופין בשעת "משבר" כגון: מצבי מתח גופניים / נפשיים, בהתבגרות חיית המחמד, בטיפול במחלות כרוניות, החלמה מניתוח וכדומה.

פרחי באך 
עפ"י ממציא השיטה (ד"ר אדוארד באך), לכל צמח יש אנרגיה מרפאת. הוא הרכיב כ 38 תרופות צמחיות המתייחסות כל אחת למצב רגשי אחר כגון פחד, חוסר וודאות, בדידות, דיכאון רגישות וכדומה. לפי ד"ר באך בעלי החיים מגיבים היטב לתמציות אלו וניתן באמצעותן לשפר את חייו של הכלב באופן משמעותי ובכך לסייע לחיזוק המערכת החיסונית ולהתמודדות טובה עם מצבי לחץ.המדובר במקרים כגון: פציעה, נשיכה, תאונה , מחלה, תוקפנות, היפראקטיביות, חרדת נטישה, פחדים וכדומה.לפרחי באך יתרונות מובהקים ובין היתר הן טבעיות ונוחות לשימוש (ספרי או טיפות), אין התמכרות, אין תופעות לוואי, ניתן לשלב עם תרופות נוספות, אין סכנה למינונים גבוהים או נזק בלקיחת תמצית שאינה מתאימה.
 


 

טיפולים הומאופתיים, דיקור (אקופונקטורה), פיזיאותרפיה 
העקרון ההומאופתי גורס כי לתת לחולה מינון מינימלי, הכנת תרופות שאין בהן שריד לרעל, ודרך נטילתן שאינה כרוכה בכאב. הדיקור משמעו הפחת כמות התרופות שצורך הכלב באופן משמעותי עד כדי הקטנת התלות בטיפול הקונבנציונלי. הדיקור מתאים לכלבים ויש לבצעו אצל גורם מוסמך. 

יוגה עם הכלב
טרנד חדש בעולם: יוגה עם הכלב. מסתבר שכלבים זקוקים כמו בן אדם למגע המעניק לכלב תחושת ביטחון כל זאת מושג ביוגה אם כמובן מקבלים הדרכה נכונה.לעשות יוגה עם הכלב זו שיטה מהנה ולעיתים גם מאתגרת.חשוב לא להכריח את הכלב להיות בתנוחה מסוימת אלא ותמיד להתחיל בתנוחה שגורמת לכלב להיות נינוח ושליו.יהיו כלבים שייקח להם יותר זמן להירגע ועל כן יש להיעזר בסבלנות.
זה המקום לציין מבחינה התנהגותית: הקפידו להישאר גבוהים מהכלב שאם לא כן, הכלב עלול לחשוב שמשחקים עמו ולא להבין מיהו המנהיג. היוגה טובה לכלבים משום שהיא תורמת רבות לבריאותם הפיזית אך גם הנפשית, לרוגע, לחינוך, לסבלנות.