המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

גינות כלבים

גינות המיועדות לכלבים

גינות לכלבים

גינות כלבים נועדו לכלבים ללא רצועה. מדובר לרוב בגינות סגורות בגדר, אך יש גם גינות ללא גדרות. גינת כלבים באשר היא, חייבת להיות עם שלט המודיע כי מדובר בגינת כלבים וזאת על מנת שהציבור יידע כי מדובר בגינה המיועדת לכלבים משוחררים. לפיכך בגינה כזו לא ניתן לתת דו"ח פקח על היות הכלב משוחרר, אך כן ניתן לתת דו"ח על אי אסיפת צוואת הכלב.

 

לאחרונה בהרבה ערים עולה הדרישה להקמת גינות מעין אלו על מנת לספק את צרכי הכלב לריצה ולשעשוע שלא ברצועה.

לתל-אביבם המעוניינים לדעת איפה ממוקמות גינות הכלבים בעיר, היכנסו ישירות לאתר של עיריית ת"א : http://tel-aviv.gov.il/Hebrew/Quality/Veterinary/Gardens.asp

חשיבות שיחרור הכלב ללא רצועה ומתן האפשרות לפריקת האנרגיה הינה רבת ערך. ידוע כי כלב בעל אנרגיות רבות אשר אינן יוצאות מגופו (ע"י ריצה או משחק עם כלבים אחרים), עלולות להזיק לכלב באופן פיזי וגם באופן נפשי. הרבה כלבים מפתחים בעיות שונות, לרוב כתוצאה מכך שאין להם מרחב בו יוכלו לרוץ ולהשתולל. מה גם שנודעת חשיבות מרובה ליחסי הסוציאליזציה של כלבים עם כלבים אחרים, כלומר ישנה חשיבות מרובה לכל כלב באשר הוא, להיחשף לכלבים אחרים בכדי ללמוד ולפתח התנהגויות כלביות.

 

הנה מס' הנחיות חשובות:

 

לשחרר את הכלב מרצועתו מיד עם הגיעכם לגינה.

לא להוציא אוכל בגינה מלאה בכלבים.

לתת לכלב שלכם זמן להתרגל לגינה, לריחות שבה ולכלבים האחרים.

לא להכניס כלבים תוקפניים/ אגרסיביים.

לדעת כי לכלב לוקח זמן להתרגל, לא להאיץ בו לשחק עם כל כלב.

אם הכלב מגלה רכושנות על בעליו או שהכלב חרדתי, כדאי להיות כל הזמן בתנועה ולא לדבר אל הכלב או ללטפו שכן התנהגות זו מחזקת את תגובתו הלא טובה של הכלב.

חשוב לשמור עבור הכלבים על סביבה נקייה ועל כן הכרחי לאסוף את צואת הכלב. אי איסוף הצוואה גורם למפגע סביבתי רב משום הריח ומשום שצוואת כלב מונחת במרחב מזמינה אליה עשרות טפילים המזיקים לכלב וביניהם המפורסמת: תולעת הפארק. כמו כן לא כיף לדרוך בטעות על הגללים…

 

לסיום חשוב לדעת כי בגינה המאחדת מספר כלבים, יכול להיווצר מצב בו הכלבים יגיבו בתוקפנות האחד כלפי השני. לעיתים גילוי של אגרסיביות סופו להביא כלב לפציעה. עם זאת, הנטייה של כלבים היא לא לריב אלא אם בעלי הכלב נוהגים שלא נכון, למשל מוציאים אוכל בשעה שיש התקהלות כלבים או נותנים תשומת לב לכלבם שלא בזמן הנכון למשל מלטפים אותו כשהוא זומם לקפוץ/לתקוף כלב אחר.

 

בעלי כלב המרגיש כי התנהגותו של כלבו אינה תקינה, למשל: הכלב תוקפן, הכלב מתנהג ברכושנות כלפי בעליו, הכלב חרדתי וכדומה, רצוי לפנות למאלף כלבים שידריך אותו ואת הכלב כיצד עליהם לנהוג.

 

בהצלחה!!!