המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

גינות רצועת חוף וקניון לכלב

גינות, רצועת חוף ים וקניון לכלב

גינות כלבים

המודעות לנושא הכלבים הולכת וגדלה ועיריות רבות מתחילות להכשיר קרקע מסויימת לצורכי הכלבים שבעיר. אחת הערים המובילות בתחום הינה ת"א שגם השכילה לעשות ופרסמה באתר האינטרננט שלה את רשימת כל הגינות שבעיר ולהלן חלק מהרשימה:

 

גן דרויאנוב בפלורנטין, בחורשת משה דיין 58, גן מאיר, חורשת ליסין, חורשת שטינמן בשכונת בבלי, חורשת נהרדעא, חורשת רומנו/מוסינזון בתל ברוך, חורשת ברטונוב בשכונת רביבים, גינת בני דן, גינת אבן גבירול, גן הנביאים, גן שושני הגדול, גן פינצ'וק, חורשת פרנקפורט, נווה ברבור, נווה אביבים, חורשת האשלים, כיכר המדינה, גן וינר, שכונת המשתלה, נאות אפקה א' ו-ב', ברחוב רפידים בשכונת מעוז אביב, נווה חן, גן בוצ'קו בשכונת נחלת יצחק, פארק מודעי שבצהלה, חורשת רדינג, גן הכובשים שבכרם התימנים, שכונת נווה דן, שכונת אזורי חן, החורשה ביגאל אלון, שכונת נווה שרת

 

רצועת החוף הילטון שבתל-אביב

רצועת החוף מוקצית לכלבים שאוהבים לבוא להשתכשך במים, לרוץ על החול ולהינות גם הם (ביחד עם בעליהם) מהשמש, מהמים ומהחפירות בחול.

מומלץ להביא את הכלבים שכן הם מאוד נהנים וגם משחררים אנרגיה רבה.

שימו לב – כלבים זעירים לא כדאי להביא לים משום שבין היתר הם "טובעים" בחול הרך או נסחפים מהר מאוד במים, כמוהם גם פחוסי האף הקטנים לעיתים סובלים מקשיי נשימה עם החול.

 

 

פארקים

 

פארק נוסף יפיפה ומושקע נמצא בעיר הרצליה (רחוב א.ד גורדון פינת בילו)

הפארק מרהיב ביופיו, מושקע, גינה רחבה ומגודרת עם דשא, בירזיות מים, ומתקני משחק לכלבים, לוח מודעות, ספסלים ועצים. בסביבה פתוחה וחלקה מוצלת, יש חניה, ללא עלות.

 

זה המקום להוסיף כי משרד החקלאות קורא לראשי הרשויות המקומיות להקים גינות כלבים

ולהלן ציטוט מתוך האתר של משרד החקלאות:

"החוק להסדרת הפיקוח על הכלבים" מסדיר את מכלול הנושאים הקשורים בהחזקת כלבים, בין היתר לשם הבטחת שלום הציבור והגנה על בריאותו.

על פי החוק, נדרשים בעלי הכלבים להוציאם לרשות הרבים רק כאשר הם קשורים ברצועה.

בנוסף, מגדיר החוק כי ראשי רשויות רשאים להגדיר אזורים ומועדים בהם לא תחול חובת החזקת כלבים ברצועה.

על פי הנתונים שנמצאים בידי משרד החקלאות, מרבית הרשויות המקומיות טרם קבעו אזורים בהם ניתן לשחרר את הכלבים ללא רצועה, כפי שמקנה להם החוק.

http://www.moag.gov.il/agri/yhidotmisrad/dovrut/publication/2007/ginot_klavim221007.htm

קניון לכלבים

קניון דיזינגוף סנטר בת"א הוא בין הקניונים היחידים המאפשרים כניסת כלבים באופן חופשי. בקניון אף מתקיימים אירועים למען כלבים כמו תחרות "כלב אחרי בן אדם" בתחרות זו מתחרים הכלבים ובעליהם מי מבין הזוגות כלב ובעליו, הכי דומים זה לזה.

גם בקניון ערים בכפר סבא שקדו, עמלו וארגנו תצוגת אופנה ותספורות ל.. כלבים.