המדריך

צרו קשר לקבלת ניוזלטר

ניתן לפנות להילה אליאב באמצעות הפורום (הלינק בסרגל העליון), הודעת מייל (hila@kelavim.co.il), יצירת קשר טלפוני/ הודעת SMS (נייד: 052-3775789).

אודות

מי אני?

שמי הילה אליאב ואני מאלפת כלבים ואני עוסקת בסיוע לטיפול בפחדים של אנשים וילדים מכלבים.

כמאלפת כלבים אני בוגרת מכון וינגייט במסלול האקדמאי להכשרת מדריכים לאימון ו- אילוף כלבים. הלימודים שהיו לפני כעשור, כללו חומר עיוני והכשרה מעשית עם כלבים. יש לי ניסיון עשיר בחינוך גורים ואימון כלבים בשיטות חיוביות, פתרון בעיות התנהגות של כלבים.

בתחום הסיוע לטיפול בפחד מכלבים, הנני בוגרת מרכז "אלבאום" במגמת לימודי סיוע לטיפול באוכלוסיות מיוחדות בעזרת בעלי חיים. במהלך הלימודים עברתי התמחות בעבודה עם כלבים וילדים.

עברתי קורס הדרכת הורים במכון "אדלר" ושם העשרתי את הידע בנוגע לתמיכת המשפחה ומתן סל פתרונות לתמיכת הסביבה בפחד מפני כלבים.

עברתי הכשרה ב- מט"י (מרכז טיפוח יזמות).

מדריכת ילדים בחוגי "ילדים ובני נוער מאלפים" – חוגים שנתיים ובקייטנות של ילדים עם הכלבים שלהם בתקופות הקיץ.

אני מרצה במוסדות חינוך שונים, במרכזים קהילתיים, בארגונים ובמסגרות פרטיות על הקשר המיוחד שבין בעלי חיים בכלל וכלבים בפרט ועל תרומתם המשמעותית של החיות לבני האדם.

בהשכלתי הנני עו"ד כ 15 שנה (ובעבר חברת וועדת לשכת עו"ד לזכויות בע"ח), אך איני עוסקת כיום בתחום זה.

אחראית על ניהול הפורום לבעלי חיים ולכלבים בפרט באתר "אסימון".

 

באלו תחומים אני פועלת עם כלבים?

אילוף כלבים, חינוך ועיצוב התנהגותי לכלבים וכן ייעוץ

ייעוץ בטרם רכישת כלב: ההתלבטות האם מתאים לי לגדל כלב ואם כן איזה כלב מתאים ביותר אילוף כלב לכל הפקודות הנדרשות וכן חינוך גורים , וחינוך כלבים בוגרים וכן פתרון בעיות התנהגות שונות שיש לכלבים כגון חרדות נטישה, בעיות תוקפנות, בעיות אי משמעת, קפיצות והשתוללויות, נביחות, חפירות וכו.

כלבים בשירות ילדים ואנשים הנזקקים להם  – עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות

כל אחד הוא מיוחד ויש ילדים או בוגרים הנזקקים לכלב כסיוע פיזי או נפשי, למשל לחיזוק כישורים חברתיים, רגשיים או טכניים, כלב המסייע לנכה (כל הנכויות מלבד עיוורון) או לבעיית התנהגות כלשהי.

פחד מכלבים – סיוע לילדים ובוגרים החוששים מכלבים

בשנים האחרונות אני מסייעת לאלו שיש להם פחד מכלבים ללמוד להתגבר על הפחד מפני חיות בכלל ו- פחד מכלבים בפרט. לאחר אבחון הפחד עובר האדם תהליך של למידה והתמודדות מול הפחד שלו. תהליך נהדר שבסופו לומד האדם שיש לו פחד מכלבים , לזהות את נקודות החולשה ולהתגבר עליהן.

פעילויות עם חיות נוספות

תרפיה וסיוע לטיפול בעזרת בעלי חיים שונים במרכז "שורש ישראלי" ברמת השרון המהווה מרכז טבע בעיר. מפגשים קבוצתיים ופעילות אישית של ילדים ובוגרים עם בעלי חיים שונים כגון כלבים, חתולים, ציפורים, אוגרים, תרנגולות, דגים וחרקים שונים. הפעילויות הן לצרכי סיוע לבעלי קשיי ריכוז וקשב, לאלו הזקוקים לתמיכה בחשש / פחד מחיות ולאלו הסובלים מבעיית התנהגות מסוימת. המרכז מספק פתרונות התנהגותיים הן מתחומי בעלי החיים והן בתחומים רבים אחרים.

פיתוח חשיבה עיסקית וחשיבה יצירתית במשפחה

באמצעות שיטות של אילוף חיות וטיפול בהן, שיטות המבוססות על עקרונות וטכניקות מעשיים ניתן ליצור מחשבה יצירתית וחוויתית להבנת בן הזוג, הילד או ההורה במשפחה וכן ניתן לפתח קווים חדשים ויצירתיים בחשיבה עסקית

לשיטתי, אילוף כלב או חינוך כלב וכן פתרון של כל בעיית התנהגות שיש לכלב – כל אלו יכולים להיות עפ"י גישה חיובית תוך שימוש בשיטות חיוביות המחזקות את התנהגות הטובה והמצופה מהכלב. אני נוקטת בשימוש בחיזוקים חיובים עבור הכלב כגון: צ'ופרים, ליטופים, מילים מעודדות או משחקים ובכך מעודדת את הכלב לפעולות שאני רוצה שהוא יעשה. במקביל אני מלמדת את בעלי הכלב להציב לכלב גבולות ברורים לגבי מה מותר ומה אסור וכן להכחיד את ההתנהגות הבלתי רצויה של כלב.

הנני סבורה כי מאלף כלבים צריך להיות אדם בעל יכולת הקשבה, סבלנות ותקשורת מצוינת עם כלב אך יותר מכך – עם בעליו של הכלב.  שיטת החינוך והאימון חייבת להיות ידידותית הן לכלב והן לבעליו על מנת ליצור דרך חיים משותפת ומכובדת באופן הדדי.